Veterans (Seniors/Masters) Executive Committee:

Piet Colyn 076 152 6798
Leon Hart 079 613 4799

Any queries please contact the above committee members or send an enquiry to the GNPA Executive Committee using the 'Contact Us' page on the website.

Congratulations to the following Seniors Players selected to represent GNPA at the National Championships:

GN Seniors A1 GN Seniors B1
MANAGER:   MANAGER:  
RASSIE BRAND DEON ROBERTS
   
REFEREES: REFEREES:
ENOCK PHASHA YOLANDA GEREBER
CAMERON SCHMIDT CHANDRE VAN EEDEN
   
PLAYERS: PLAYERS:
DEWALD MEYER ANTON V JAARSVELD (C)
MATTHUS FOURIE JAQUES MULLER
SAMEUL FORTUIN HENNIE ROETS
NICO JACOBS (C) PIERO CUPIDO
RAPHEAL RUSONO VAUGHAN KIBIDO
HENDRIK ROBBESON QUINTIN WATT
NEELS GROENEWALD MARTIN LOURENS
TEWIS JOUBERT STEVEN STANDER
GOPS REDDY ANSLEY GELDENHUYS
  Reserve: NAAS HIETBRINK

 

Congratulations to the following Masters Players selected to represent GNPA at the National Championships:

Masters A1 Masters A2 Masters B1 Masters B2
MANAGER: MANAGER: MANAGER: MANAGER:
KOBUS VAN DER MERWE RENIER HIGGINS JAN DU TOIT CRAIG CURTIS
       
REFEREES: REFEREES: REFEREES: REFEREES:
CHRISTO VAN DYK INA PELSER GERRIE SCHEEPERS ZONA SMIT
WIKUS VAN DYK MICHAEL BOSCH NICO COETZEE DYLAN COAKLEY
       
PLAYERS: PLAYERS: PLAYERS: PLAYERS:
ROBBIE GRACE ENZO FERNANDEZ CLAUDIUS COAKLEY CRAIG CURTIS
VINCE HALLIDAY KOBUS JANSEN GEORGE COKAYNE (C) JAKES V ZEGEN
BHEKI NGCOMBO BENNIE EIMANN STOFFEL KOCK LEON HART (C)
PIET COLYN (C) HANNES OOSTHUIZEN ABBIE VISAGIE LOUIS V DEVENTER
JOHN ELLIS LEN V NIEUWENHUISEN (C) SHANE WEBB ANDRE BURKENSTOCK

 

2017/2018 Veterans League Final Results

2018 SA NATIONAL CHAMPIONSHIPS RESULTS

SENRIORS

Event Seniors A1 Seniors A2
TEAM REULTS
Team Event (log position) 3rd 13th
Team Final Result Semi-Finalist -

TEAM EVENT INDIVIDUAL TOP PERFORMERS

A-Division

Tewis Joubert (70.83) - 5th

Jacques Muller (58.33) - 21st

SINGLES
Runner-Up

Tewis Joubert

DOUBLES
Top 16

Hendrik Robbeson & Matthus Fourie

Anton V Jaarsveld & Hennie Roets

MASTERS

Event Masters A1 Masters A2 Masters B1 Masters B2
TEAM REULTS
Team Event (log position) 2nd 8th 3rd 8th
Team Final Result Champions - Runners-up -

TEAM EVENT INDIVIDUAL TOP PERFORMERS

A-Division

Robbie Grace (70%) - 5th

Bheki Ngcobo (68.33) - 6th

Hannes Oosthuizen (61,67%) - 12th

John Ellis (58.33%) - 18th

Kobus Jansen (58.33%) - T16th

B-Division

Stoffel Kock (71.67%) - 5th

Jakes van Zegen - (65%) - 11th

Abbie Visagie (63.33) - T13th

Claudius Coakley (63.33) - T13th

SINGLES
Quarter Finalist

Vincent Halliday

John Ellis

Top 16 Robbie Grace
Top 32

George Cokayne

Claudius Coakley

Bheki Ngcobo

Piet Colyn

DOUBLES
Semi-Finalist Robbie Grace & Piet Colyn
Top 16

Goerge Coakayne & Andre Burkenstock

Bennie Eimann & Claudius Coakley